O nás

Nejdůležitějším smyslem člověka je zrak. Jeho zdraví a správná funkčnost jsou pro plnohodnotný život nenahraditelné.

Optika jako taková patří k nejstarším fyzikálním oborům. Po staletí se člověk zabývá problémem, jak účinně korigovat refrakční vady oka nebo jak si přiblížit a zvětšit předměty příliš vzdálené či malé. Ve středověku se používalo k výrobě čoček některých čistých forem nerostů jako je křišťál nebo beryl (zelený smaragd, modrý akvamarín). Právě ze slova BERYL se v Německu a v Čechách postupně vyvinul výraz brýle pro korekční zrakovou pomůcku.

Proto jsme se rozhodli BERYL použít jako název optiky. Symbolizuje náš vztah k tomuto prastarému oboru, bez kterého si dnes už nedovedeme představit náš každodenní život.

Oční optika sídlí v Olomouci na ulici Ostružnická 4, kde jsme navázali na dlouholetou tradici. V těchto prostorách generace optiků provozují svůj obor již od roku 1887.

V roce 2018 jsme otevřeli provozovnu Na Šibeníku 1, kde spolupracujeme s oční ordinací Top Oko s.r.o., kterou vede Doc. MUDr. Oldřich Chrapek, Ph.D. . Spolupráce si velmi ceníme. Mnoho našich klientů, kteří mají akutní nebo počínající problém se zrakem, jsme doporučili na lékařské vyšetření a pomohli jim rychle řešit problém.

Náš tým

Mgr. Bc. Tereza Pučálková, DiS.

optometrista

Eva Škurková

oční optik

Bc. Blanka Palánková

optometrista

Bc. Marie Jarošová

optometrista

Štěpán Pučálka

oční optik

tereza

Partneři naší optiky

Benefit plus
Hoya
Sphere
Unišek
Edenred
Edenred

V centru Olomouce najdete naše dvě pobočky na adrese Ostružnická 4, 779 00 Olomouc
a Na Šibeníku 1, 779 00 Olomouc.

volejte:

+420 722 964 760
8:00 - 18:00