Měření zraku

Měření zraku

Cílem měření zraku je stanovení tzv. subjektivní refrakce na dálku, popřípadě na blízko, která je předpisem pro zhotovení brýlí. Probíhá za použití nejmodernějších metod s využitím autorefrakto-keratometru, polarizovaného LCD optotypu, zkušební sady a obruby.

Ve spolupráci s firmou Hoya jsme jako jedni z prvních v České republice pořídili optotyp Eye Genius. Nově vyvinutý diagnostický přístroj se skládá ze tří částí. Optotypu na dálku v podobě LCD monitoru, optotypu na blízko a podobě tabletu a iPadu s instrukcemi pro vyšetřujícího optometristu.

Díky tomuto měření můžeme odhalit nepatrné odchylky v postavení očí. Tyto odchylky mohou, v dnešním světě plném potřeby používat elektroniku, způsobovat poměrně velké problémy. Od bolesti hlavy až po fyzickou nevolnost.

S pomocí Eye Genius jsme schopni vyhodnotit potřebu zabývat se tímto problémem u konkrétního klienta. Mohou pomoci správné brýle, ale i cvičení – zrakový tréning.

Nejmodernější metody a diagnostické přístroje ale nemohou nahradit zkušenosti optometristů. V oční optice Beryl je stabilní personální obsazení, které je zárukou kvality a odbornosti.

Na vyšetření zraku je potřeba se objednat. Přijďte odpočatí. Únava může zkreslit výsledky měření.

Pokud jste u nás ještě na vyšetření nebyli, vezměte si s sebou co nejvíce údajů o Vašich brýlích a zdravotním stavu (anamnézy, nálezy, vyšetření).
Pokud už brýle používáte, přineste všechny, které aktuálně nosíte (dálka, počítač, čtení). Zamyslete se nad rozložením Vaší pracovní plochy, vzdálenost monitoru počítače, čtení. Tyto údaje upřesní měření.

Nosíte-li kontaktní čočky, nemějte je v očích od rána, po probuzení si kontaktní čočky nenasazujte.

Vyšetřujeme klienty od 15 let věku. Pokud máme vyšetřit dítě do 15 let, je potřeba donést doporučení očního lékaře.

Vaše osobní údaje slouží pouze pro potřeby naší oční optiky.

V centru Olomouce najdete naše dvě pobočky na adrese Ostružnická 4, 779 00 Olomouc
a Na Šibeníku 1, 779 00 Olomouc.

volejte:

+420 722 964 760
8:00 - 18:00